Wybór bramy garażowej segmentowej HÖRMANN.

Naistotniejsze parametry.
Możliwe wzory, kolory i struktury.

Wybór bramy garażowej segmentowej HÖRMANN

W kolejnych punktach przedstawię jak wybrać bramę garażową segmentową HÖRMANN.
W kilku krokach przedstawię jakie parametry należy wziąć pod uwagę przy doborze bramy garażowej. Warto poświęcić kilka minut by zapoznać się z dostępnymi wzorami, strukturami i kolorystyką bram.


Pierwszy niezbędny parametr to wymiar bramy

Podstawowy wymiar dla bramy garażowej segmentowej HÖRMANN to wymiar światła otworu. Szerokość i wysokość istniejącego otworu, bądź wymiary takiego otworu z projektu. Standardowymym sposobem montażu bramy garażowej segmentowej HÖRMANN to montaż za otworem. Schemat poniżej przedstawia, które miejsca należy również zmierzyć.

A: szerokość światła otworu
B: wysokość światła otworu
C: głębokość garażu
D: wysokość nadproża
E: szerokość ściany bocznej lewa
F: szerokość ściany bocznej prawa


Po obwymiarowaniu garażu, gdy już poznamy wszystkie niezbędne wielkości, przechodzimy do wyboru rodzaju struktury powierzchni na segmentach bramy.

Dostępne struktury bram stalowych.

Segment stalowej bramy garażowej zbudowany jest z dwóch blach /tylna i przednia/. Tylna powierzchnia bramy jest w neutralnym biało-szarym kolorze RAL 9002 z przetłoczeniami S i strukturze stucco.

1 Woodgrain, imitująca cięty cedr
2 Sandgrain, struktura bardzo drobnego piasku
3 Silkgrain, gładka blacha
4 Micrograin, drobno pofalowana powierzchnia.
5 Decograin, okleina drewnopodobna.

Struktury zewnętrznej powierzchni bramy dobierane są do struktury powierzchni elewacji budynku. Każda ze struktur jest tak samo praktyczna i wytrzymała. Segmenty w kolorach są pokryte jednolitym kolorem o stopniu połysku półmat. Segmenty w koleinie drewnopodobnej Decograin i Duragrain są gładkie.

Dostępne przetłoczenia stalowych bram garażowych segmentowych HÖRMANN.

Teraz nadszedł czas na wybór rodzaju przetłoczeń. Po lewej stronie zaprezentowane są rodzaje przetłoczeń w bramach garażowych HÖRMANN. Rodzaj przetłoczenia jest elementem, który powinien pasować do projektu elewacji. Częśto również, podobny tak jak na bramie dopasowuje się wzór na drzwiach wejściowych. Firma HÖRMANN w linii produktów przewiduje takie właśnie dopasowania. Zarówno do drzwi bocznych, przygarażowych ale również dla drzwi wejściowych.

Wzory przełoczeń segmentów:
Przetłoczenia S trzy przetłoczenia na segmencie
Przetłoczenia M jedno przetłoczenie na segmencie
Przetłoczenia L bez przetłoczeń na segmencie
Przetłoczenia D jedno przetłoczenie pod połączeniem segmentów
Przetłoczenia T dwa przetłoczenia pod połączeniem segmentów
Kaseton S Równomiernie rozłożone prostokąty.

Brama garażowa HÖRMANN zbudowana jest z segmentów, które w przypadku wymiarów znormowanych, mają taką samą wysokość.
Przykład: brama o wysokości 2000mm zbudowana jest z 4 segmentów po 500mm. brama o wysokości 2125mm z 4 segmentów po 531mm. Więcej szczegółów można znaleźć w danych montażowych bram garażowych. /dane montażowe/ Segmenty są równe na całej wysokości bramy. Natomiast przetłoczenia na segmentach są wielkości identycznej jak przetłoczenia, co sprawia, że na zamkniętej bramie nie widać gdzie kończą się segmenty, a gdzie jest przetłoczenie. Na powierzchni widać jedynie równomiernie rozłożone przetłoczenia.

Na koniec do powyższej konfiguracji dodajemy kolor lub okleinę drewnopodobną.

W bramach segmentowych garażowych HÖRMANN, zewnętrzna powierzchnia segmentów pokryta jest jednolitym kolorem lub okleiną drewnopodobną, bądż lakierowną powierzchnią DURAGRAIN. Należy zwrócić uwagę na możliwość wykonania poszczególnych przetłoczeń w możliwych strukturach i kolorystyce.

Dostępne okleiny drewnopodobne. Dotyczy przetłoczeń M i L oraz kaseton S

DURAGRAIN, malowane na gładkiej powierzchni unikatowe wzory. Tylko w przetłoczeniach L


Powierzchnia Duragrain.
Powlekana odpornym lakierem ochronnym dekoracyjna powłoka. Odporna na zarysowania i działanie promieni UV gwarantuje trwały atrakcyjny wygląd bramy. W ofercie do wyboru są 24 wzory, wiernie oddające charakter imitowanej powierzchni. Mają naturalny wygląd i charakteryzują się trwałością koloru. Segmenty bram z powierzchnią Duragrain od wewnątrz malowane są w standardzie na kolor białoszary na bazie RAL 9002. Dlatego podczas otwierania bramy między segmentami jest widoczny z zewnątrz wąski białoszary pasek. Boczna ościeżnica i maskownica nadproża są dostarczane standardowo z powierzchnią Woodgrain w kolorze białym RAL 9016. Chcąc zachować jednolitą kolorystykę opcjonalnie zawsze proponujemy wyposażenie w maskownice nadproża i ościeżnice w kolorze pasującym do wzoru powierzchni bramy.

Przedstawione kolory i rodzaje powierzchni z przyczyn technicznych, uzależnionych od rodzaju ekranu i ustawień kolorystyki nie są wiążące. Oryginalne wzory są do obejrzenia na ekspozycji w siedzibie naszej firmy przy ul. Wojska Polskiego 38 w Piasecznie.

Broszura DURAGRAIN


Jednolite kolory standardowe przedstawione są na zestawieniu poniżej.


W poniszej tabeli przedstawione są możliwości wykonania bram w przetłoczeniach, strukturach i kolorach.

Mam nadzieję, że ta garstka informacji pozwoli na dobór właściwego wzoru, powierzchni i koloru bramy. Bramy garażowe segmentowe mają wiele możliwości wyposażenia opcjonalnego np. drzwi w płycie bramy, czy dodatkowe uszczelki krawędziowe Theromframe, zwiększające wszpółczynnik ciepła nawet do 15%. Więcej szczegółów na temat bram garażowych i ich wyposażenia można odnaleźć w katalogu bram garażowych segmentowych HÖRMANN.
Katalog bram segmentowych
Gdyby jednak była potrzebna jakakolwiek podpowiedź dotycząca bram i ich wyposażenia, proszę o kontak. Zawsze jesteśmy gotowi pomóc przy dokonaniu właściwego wyboru.


Szybki kontakt


607 720 817

mik-tor@mik-tor.pl

Wojska Polskiego 38 Piaseczno
Zobacz jak dojechać?